RSS
 

Zdjęcia z wyprawy cz.1

27 sie

Te zdjęcia są jeszcze z Ekwadoru – wspólnej wycieczki z wolontariuszkami do Azogues i Cuenca – pierwsze dwa zdjęcia – a dalsze są z odwiedzin u ojca Seweryna i niedawno poznanej polskiej wolontariuszki Agnieszki, na wschodzie Ekwadoru.

 

 

IMGP9615

Quenca zadziwia.

IMGP9640

Po drodze do Shaimi, jednej z wiosek, w ktorej ewangelizują polscy misjonarze, jest niemało trudności do pokonania. Na początku dwie godziny terenówką po wertepach, potem pół godziny (tyle co nic, według ojca Seweryna) w łódce po bystrzach.

IMGP9699

Na koniec niecała godzina marszu przez selvę i jesteśmy w Shamataka. Trzeba było trochę poczekać na zebranie się społeczności, bo choć msza miała być o jedenastej i spóźniliśmy się pół godziny, nie czekał jeszcze nikt. Dopiero po naszym przybyciu zaczęto się schodzić.

IMGP9765

Po mszy pierwszokomunijnej i chrzcielnej zarazem, odbyło się poświęcenie nowo wybudowanego „sanktuarium świętej piłki” jak to określiła Agnieszka, codziennie przyciągającego tłumy wiernych.

IMGP9766

Po Shaimi pojechaliśmy do Lawantza, gdzie natknęliśmy się na masę dzieciaków spragnionych mlecznych cukierków rozdawanych przez nas. Rozochocone chciały jechać z nami na pace.

IMGP9792

Kiedy już udało nam się je ściągnąć, wróciliśmy wyczerpani do Guaysimi, a padre Seweryn zabrał księdza Marcina na jeszcze jedną mszę.

P.S. Przepraszam za tak długi brak zdjęć, ale do Peru nie braliśmy laptopa, więc wstawianie ich było niemożliwe.

Tomek

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii Misja-Ekwador

 

Dodaj komentarz

 

 
 

  • RSS